مرکز‌دیدنی مسجد جامع دبی

dubai grand mosque

 مسجد جامع دبی یک مسجد بزرگ در دبی در امارت متحده عربی قرار دارد که بین سوق نساجی و نزدیک به موزه دبی در منطقه بر دبی است که دقیقا در جنوب مسجد هندو ها واقع شده است .در واقع مسجد جامع دبی در سال ۱۹۰۰ ساخته شده است اما به علت تخریب درسال ۱۹۶۰ دوباره آن را باز سازی کرده اند و بعد از گذشت ۴۸ سال یک بار دیگر در سال ۱۹۹۸ مورد باز سازی بیشتر قرار گرفته است و از آن زمان تا کنون در حال نگهداری می باشد .
مسجد جامع دبی در واقع مدرسه ای اختصاصی برای مطالعه و یادگیری قرآن در سال ۱۹۰۰ بوده که پذیرای دانش آموزان علاقه مند به قرآن بوده است.
معماری این مسجد قابل توجه می باشد و نظر هر توریستی را به خود جلب می کند. مسجد بزرگ دبی در واقع دارای یک مناره ۷۰ متری (۲۳۰ فوت) است که شبیه یک فانوس دریایی میباشد . اطراف مسجد جامع ، یک دیوار شنی خاکستری بی هیچ آرایشی قرار دارد و یک کتیبه قرآنی منبت کاری بزرگ بالای پنج ستون بزرگ ورودی مسجد دبی قرار دارد . مسجد بزرگ دبی شامل ۴۵ گنبد کوچک و ۹ گنبد بزرگ با مناره های بلند بر بامش میباشد . در و پنجره های مسجد دبی از چوب و شیشه های رنگی که همگی کار دست است ساخته شده است .این مسجد نمایی از شهر قدیمی دبی را در خود جای داده است و مناره های آن به سبک معماری آناتولی میباشد .
مسجد جامع دبی ظرفیت پذیرش تا ۱۲۰۰ نمازگزار را دارد همچنین نزدیکترین ایستگاه به مسجد بزرگ دبی مترو الفهیدی میباشد. گردشگران غیر مسلمان این مسجد میتوانند تنها از زاویه بیرون نظاره گر آن باشند.
dubai-grand-mosque dubai-grand-mosque1 dubai-grand-mosque2 dubai-grand-mosque3
امتیاز دهید!
کل: 0 میانگین: 0
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *