گشت و گذار در شهر زیبای ابوظبی

برای خرید این تور کلیک کنید.

مبدا این تور از دبی می باشد.

سفر یک روزه به شهر زیبای ابوظبی پایتخت کشور امارات متحده عربی و در فاصله یک ساعته از شهر دبی می باشد.
نام «ابوظبی» از آنجاست که بعلت وجود آب شیرین در دوران قدیم، گله‌ای از (ظباء) یعنی آهو، قبل از ورود انسان به این منطقه در آنجا وجود داشته‌است. در سال ۱۷۶۱ قبیله بنی یاس بعد از پیدا کردن آب شیرین در منطقه ساکن می‌شوند و نام منطقه را به خاطر وجود آهو « ظباء » ابوظبی می‌گذارند.

این تور از ساعت ۱۰ صبح از محل هتل شما شروع شده و ساعت ۷ عصر به پایان میرسد.

این تور شامل:

۱- بازدید از مسجد بزرگ شیخ زائد

مسجد شیخ زاید بعد از مسجد الحرام و مسجد النبی سومین مسجد بزرگ جهان است و یکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی به شمار می‌آید.

نام این مسجد از شیخ زاید بن سلطان آل نهیان گرفته شده‌است که بنیان‌گذار و نخستین رئیس کشور امارات بوده و در همین مسجد دفن شده‌است. او در ۲۰ رمضان ۱۴۲۵ ه. ق درگذشت و قبر وی در سمت شمال مسجد واقع شده‌است این مسجد به طور رسمی در ماه رمضان در سال ۲۰۰۷ میلادی گشوده شد.

اگرچه ورود به مسجد برای نامسلمانان در امارات ممنوع است ولی این مسجد برای امکان بازدید گردشگران یک استثناء است.
روزانه ده‌ها زن غربی از مسجد شیخ زاید آل نهیان ابوظبی به عنوان سومین مسجد بزرگ پس از حرمین شریفین، بازدید می‌کنند که با توجه به اینکه این مسجد به روی غیرمسلمانان باز است، آنها هم به احترام مکان معنوی مسلمانان با پوششهای اسلامی یعنی یک عبای بلند مشکی و پوشش سر وارد این مسجد می‌شوند.

پهنای قالیچه «سجاده» قاعهی اصلی مسجد ۷۱۱۹ متر مربع است، و یکی از بزرگترین سجاده‌های جهان است، این قالیچه یکی از شاه‌کارهای مصمم بزرگ ایرانی (علی خلیقی) است، در این قالیچه سجاده ۳۵ تن پشم و پنبه و ابریشم به کار رفته‌است. در ساخت این سجاده ۱۲۰۰ نفر از حرفیین از نیشابور شرکت داشته أند. این فرش بزرگ به دست هنرمندان ایرانی برای مسجد شیخ زاید بافته شده‌است، و نیز بزرگترین لوستر جهان نیز توسط شرکت‌های اروپایی ساخته شده است. همجنین معاون شهردار ابوظبی بیان نموده‌است که گنبد مسجد شیخ زاید در ابوظبی، یکی از بزرگترین گنبدهای موجود در جهان شناخته شده‌است. این گنبد با ارتفاع ۸۳ متر وقطر داخلی ۳۲٫۸ متر و با قطر خارجی ۴۲ متر، بزرگترین گنبد جهان است و وزن این گنبد بیش از یک هزار تن می‌رسد.

۲- بازدید از کاخ امارات


کاخ هفت ستاره ی امارات، با ۳٫۹۰ میلیارد دلار هزینه ساخت، دومین هتل گران قیمت ساخته شده در جهان و چهارمین ساختمان گران قیمت دنیا است. این هتل مجلل، در ابوظبی، امارات متحده عربی قرار دارد.


این کاخ توسط جان الیوت، معمار بریتانیایی طراحی شده است. این هتل جذاب، بطور رسمی در سال ۲۰۰۵ افتتاح شده است. کاخ امارات علاوه بر میهمان نوازی مجلل، از ۸۵۰،۰۰۰ متر مربع باغ و محوطۀ چمن تماشایی برخوردار است.

۳- بازدید از دهکده میراث ابوظبی

دهکده ای برای بررسی گذشته تاریخی شهر که بازسازی شده و دارای باغ های بسیاری است. فروشگاه کوچکی نیز در محل برای عرصه آثار دستی مردم محلی فعالیت می کند. با توجه به آزاد بودن عکاسی در این دهکده، مورد توجه بسیاری از عکاسان حرفه ای و آماتور است.

۴- مرکز هنرهای اسلامی

۵- استراحت برای صرف ناهار

۶- بازار خرما ابوظبی

شهر ابوظبی یکی از مراکز اصلی خرما در دنیاست و جشنواره نخل و خرما هر سال در ماه نوامبر در ابوظبی برگزار می شود

۷- جزیره سعدیات

محبوب‌ترین ساحل ابوظبی که توریست‌های سراسر دنیا از آن تعریف کرده اند با پروژه‌های مسکونی، تجاری و تفریحی در حال انجام جزیره‌ی سعدیات می باشد و مناطق گردشگری این جزیره شامل لنگرگاه سعدیات ، منطقه‌ی فرهنگی سعدیات ، ساحل سعدیات ، گردشگاه ساحلی سعدیات ، تالاب‌های سعدیات ، خلوتگاه سعدیات و مناطق حفاظت‌شده سعدیات است .

۸- جزیره یاس

جزیره یاس یک جزیرهٔ مصنوعی در ۲۰ کیلومتری ابوظبی است، جزیرهٔ یاس در سال ۲۰۰۶ توسط شرکت آلدر پراپرتی (توسعه‌دهندهٔ اصلی) به منظور محلی چندکاربردی تجملی برای مرکز سرگرمی و فروشگاهی با بودجهٔ ۴۰ میلیون دلار معرفی شد توسعهٔ این پروژه تا سال ۲۰۱۸ ادامه خواهد داشت.
مجموعهٔ دنیای فراری و پارک آبی یاس در این مجموعه واقع شده‌اند.

۹- سرزمین فراری

بزرگترین شهر بازی جهان و سریعترین ترن هوایی دنیا اینجاست! در سرزمین فراری ابوظبی بیشتر بخوانید
جزیره یاس و سرزمین فراری صرفها جهت عکس برداری توقف داره (شامل هزینه بلیط و ورودی جهت استفاده نمیباشد)‌

۱۰- ساحل کورنیش ابوظبی

۱۱- و …


زمان بندی تور برای بازدید از هر مجموعه حدود ۳۰ دقیقه می باشد و زمان صرف ناهار حدود یک ساعت است.

نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.