آخرین نظرات

باغ معجزه دبی میراکل گاردن

دسته بندی : اطلاعات سفر, بلاگ ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ مهدی فرهادی

باغ معجزه دبی(میراکل گاردن) یک باغ گل است که در منطقه ی دبی لَند در دبی در ایالات متحده ی عربی واقع شده است. این باغ در روز ولنتاین سال ۲۰۱۳ راه اندازی شد. این باغ بیش از ۷۲۰۰۰ متر مربع(۷۸۰۰۰۰ فوت مربع) را به خود اختصاص می دهد ؛ این باغ، بزرگ ترین باغ گل طبیعی با بیش از ۱۰۹ میلیون گل کاشته شده است.

در آوریل سال ۲۰۱۵ این باغ جایزه ی موزل را به دلیل تجارب جدید باغبانی از سوی جوایز باغ وحش توریستی دریافت کرد. مفهوم اولین پروژه ی باغبانی این باغ تحت توافقی بین دوبی لَند و گروه مشاور املاک دوبی شکل گرفت. توسعه ی این پروژه تحت توافقی با شرکت کشاورزی خاکبرداری آکار و تحت رهبری عبدالناصر رحال، بازرگان اردنی انجام شد. هزینه ی این پروژه حدود ۴۰ میلیون دلار برآورد شد.

 

فاز اول این پروژه تکمیل و در فوریه ی سال ۲۰۱۳ افتتاح شد و ۲۱۰۰۰ فوت مربع فضای باز از جمله طراحی چشم انداز افقی و عمودی را شامل می شد که هر یک، طراحی مخصوص به خود را دارند. توسعه ی فاز اول، دو ماه طول کشید و ۴۰۰ کارگر در آن مشغول بودند. فاز دوم آن در اواسط ژوئن سال ۲۰۱۳ اغاز و در اکتبر سال ۲۰۱۳ تکمیل شد و ۷۰% شکوفایی و گسترش ۲۱۰۰۰ فوت مربعی و پارکینگ چند طبقه ی ۸۵۰۰۰۰ فوت مربع را شامل می شد. در حال حاضر، مساحت کل باغ به دو میلیون فوت مربع افزایش یافته است. توسعه ی فاز دوم نیز افزودن ساعت گل، باغ پروانه، قروشگاه های خرده فروشی و مسجد را شامل می شود.


باغ میراکل دوبی از اکتبر تا آوریل باز بوده و به دلیل دمای بالا با درجه حرارت ۴۰ °C (104 °F) از ژوئن تا سپتامبر بسته است.

نگهداری
گل ها با استفاده ی مجدد از فاضلاب و از طریق شیوه ی آبیاری قطره ای و با میانگینی حدود ۷۵۷۰۸۲ لیتر آب در روز(۱۶۶۵۳۵ گالن انگلیسی ؛ ۲۰۰۰۰۰ گالن آمریاکیی) نگهداری می شوند.
در سال ۲۰۱۵ باغ پروانه ی دوبی، بزرگ ترین و اولین باغ پروانه های داخلی و پناهگاهی برای بیش از ۱۵۰۰۰ پروانه از ۲۶ گونه به شمار می رفت.
سایر جاذبه های پارک عبارتند از : ساعت گل، طاووس ها، پارک پروانه ای و باغ معطر.

در فرهنگ معاصر :
صحنه ی فیلم بالیوودی داستان ناتمام ما (Hamari Adhuri Kahani) با بازی عِمران هاشمی و ویدیا بالان در این باغ فیلمبرداری شد و کارگردان آن، موهیت سوری سبب شد که دوبی را که عموماً برای ساختمان هایی با فناوری بالا و مناظر نوین می شناختند با باغ گل نیز بشناسند ؛ وی می خواست آن را عاشقانه تر ساخته و قسمت های دلپذیر آن را نشان دهد.

 

 

     

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مناطق گردشگری دبی